fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Iran: Władze strzelają do demonstrantów? Policja zaprzecza

AFP
W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których słychać strzały w trakcie protestów w Iranie, jakie wybuchły po tym, gdy Teheran przyznał się do zestrzelenia przez pomyłkę ukraińskiego samolotu pasażerskiego - podaje Reuters.

Protesty w Iranie trwają od soboty, gdy władze Iranu, po kilku dniach zaprzeczeń przyznały, iż 8 stycznia irańskie siły zbrojne omyłkowo zestrzeliły boeinga linii Ukraine International Airlines tuż po tym, jak wystartował on z lotniska w Teheranie. Do zestrzelenia boeinga doszło kilka godzin po irańskim ataku rakietowym na bazy w Iraku, w których stacjonują żołnierze USA.

Reuters podkreśla, że na razie nie udało się potwierdzić autentyczności nagrań, które obiegły internet w niedzielę wieczorem. Na nagraniach widać krew na ziemi i ludzi wyglądających na funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, uzbrojonych w karabiny.

Czytaj także:

Rozruchy w Teheranie. Ulica odpowiedziała na katastrofę

Na innych nagraniach widać policjantów wyposażonych w pałki i tarcze, którzy atakują demonstrantów, a ludzie zgromadzeni wokół krzyczą "nie bijcie ich".

Tymczasem komendant policji w Teheranie oświadczył, że irańska policja nie strzela do demonstrantów i zapewnił, że policjantom polecono, by zachowywali się powściągliwie wobec protestujących.

- W czasie protestów policja nie strzela, ponieważ nakazano jej okazywanie powściągliwości - oświadczył komendant Hossein Rahimi.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA