fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Irański kierowca dostał ciężarówkę. Wraca do domu

Fardin Kazemi przy swojej starej ciężarówce
zrzutka.pl
Irański kierowca Fardin Kazemi, którego ciężarówka zepsuła się kilka tygodni temu na Śląsku, dzięki zbiórce pieniędzy dostał już nowy ciągnik. W najbliższy poniedziałek rozpocznie podróż powrotną do domu.

Irańczyk Fardin Kazemi przyjechał do Polski z transportem rodzynek na poczatku grudnia.

Pod Częstochową jego wysłużona ciężarówka, ponadtrzydziestoleni amerykański International odmówił posłuszeństwa.

Na pomoc Irańczykowi ruszyli Polacy, m.in. organizując zbiórkę na zakup nowego ciągnika, bo naczepa pojazdu była w dobrym stanie.

Udało się zebrać kwotę dużo wyższą od zaplanowanych 99 tysięcy. Na koncie zbiórki znalazło się ponad ćwierć miliona złotych - dokładnie 269 151 zł , na co złożyły się wpłaty i od osób prywatnych, i od firm.

Pieniądze udało się zebrać, większym problemem okazał się zakup ciągnika siodłowego. Pierwszy, który został wybrany, okazał się nie do zaakceptowania ze względu na pochodzenie - był amerykański, a wwozu amerykańskich aut zakazują Iranowi nałożone na ten kraj sankcje.

Udało się jednak kupić odpowiednie auto - to dobrze wyposażona Scania R500 Topline z 2013 r., z przebiegiem 630 tys. km.

Pierwszy etap powrotu Irańczyka do domu wiedzie z Radzynia Podlaskiego pod Częstochowę, gdzie auto przejdzie badania techniczne. Wtedy dokumenty zostaną uroczyście przekazane nowemu właścicielowi, który najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek rozpocznie następny etap podróży - powrót do domu.

Źródło: polsatnews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA