fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Belgijska księżniczka zatrzymana w Londynie

AFP
Belgijska księżniczka Esmeralda Dereth jest jedną z niemal 1300 osób zatrzymanych w Londynie podczas protestów w obronie klimatu.

63-letnia księżniczka przyłączyła się do protestów, które 6 dzień z rządu organizuje w Londynie Extinction Rebellion - międzynarodowy ruch społeczno-polityczny protestujący przeciwko bierności polityków wobec zmian klimatu, utracie bioróżnorodności oraz zagrożeniu wyginięciem ludzkości.

 Esmeralda Dereth jest córką zmarłego w 1983 roku króla Leopolda III i jego drugiej żony, Mary Lilian Baels. 

Fakt jej zatrzymania potwierdziła londyńska policja. Księżniczka przekazała belgijskim mediom, że była przetrzymywana i przesłuchiwana w policyjnej furgonetce przez około 5 godzin.

- Im więcej osób ze wszystkich grup społecznych zaprotestuje, tym większy będzie nacisk na rządzących - powiedziała belgijskiej gazecie "L'Echo".

"Dzisiaj wraz z wieloma innymi protestującymi zostałam aresztowana" - napisała księżniczka na portalu społecznościowym. "Kryzys klimatyczny zmusza nas wszystkich, byśmy wywierali nacisk na rządzących w celu podjęcia jak najpilniejszych działań".

Dziś do protestujących przyłączyli się lekarze, pielęgniarki i studenci medycyny. Demonstrowali w Jubilee Gardens, niedaleko siedziby giganta naftowego Shell. Część z nich nosiła maski chirurgiczne na twarzach i transparenty z hasłem "Zmiany klimatyczne sa problemem zdrowotnym".

W sobotę w miastach na całym świecie, w tym w Dublinie, Izraelu, Melbourne, Buenos Aires, Rzymie, Paryżu i Berlinie, miały miejsce protesty przeciwko niszczeniu środowiska i żądania podjęcia natychmiastowych działań zapobiegawczych.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA