fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ks. Michał Łos przegrał walkę z rakiem

stock.adobe.com
Zmarł neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP - poinformowali orioniści na Facebooku.

O Michale Łosu, kleryku ostatniego roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie zrobiło się głośno, gdy w szpitalu onkologicznym złożył śluby zakonne. 24 maja, za zgodą papieża Franciszka, w trybie przyspieszonym, z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego Marka Solarczyka przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu. Wcześniej u ks. Łosa zdiagnozowano nowotwór.

26 maja ks. Michał Łos odprawił swoją prymicyjną mszę św. 7 czerwca ks. Łos obchodził 31 urodziny. Tego dnia duchownego odwiedził prezydent Andrzej Duda. Prezydent i ksiądz wspólnie zmówili modlitwę. Kapłan udzielił prezydentowi prymicyjnego błogosławieństwa.

17 czerwca orioniści na Facebooku poinformowali o śmierci kapłana. "Z przykrością zawiadamiamy, że dzisiaj przed południem zmarł Neoprezbiter Zgromadzenia Księży Orionistów ks. Michał Łos FDP. Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie" - napisali.

Na wiadomość o śmierci księdza zareagował prezydent Andrzej Duda. "Ks. Michał Łoś jest już w ramionach Pana Boga. Z pewnością szczęśliwy i wolny od bólu. Ks. Michale, dziękujemy za dar Twojej ziemskiej posługi. Wspomnij na nas w Domu Ojca" - napisał prezydent na Twitterze, używając prywatnego konta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA