fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Warszawa: Wojewoda wydał pozwolenie na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego

Pomnik Lecha Kaczyńskiego stanie ok. 100 metrów od Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej
Fotorzepa/ Jakub Mikulski
Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipera wydał pozwolenie na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie, w sąsiedztwie istniejącego już monumentu upamiętniającego ofiary katastrofy w Smoleńsku.

"Wniosek Komitetu Społecznego Budowy Pomników śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku został rozpatrzony przez Wojewodę. Decyzja została wydana po sprawdzeniu kompletności wniosku pod kątem formalnoprawnym zgodnie z Ustawą Prawo budowlane (art. 35 ust. 1)" - czytamy w oświadczeniu Urzędu Wojewódzkiego.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego powstanie na placu Piłsudskiego, na działce ewidencyjnej nr 45/15, stanowiącej własność Skarbu Państwa - obszar przed Dowództwem Garnizonu Warszawa. 10 kwietnia odsłonięto w tym miejscu kamień węgielny pod budowę pomnika. Pomnik ma stanąć przed budynkiem Garnizonu Warszawskiego, w odległości stu metrów od Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, który odsłonięto również 10 kwietnia.

Budowa pomnika potrwa kilkanaście dni i będzie znacznie prostsza, niż budowa monumentu poświęconego ofiarom ze Smoleńska. W rozmowie z RMF FM Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów oraz sekretarz Komitetu Budowy Pomników, powiedział, że "tak naprawdę mamy do czynienia nie z budową, ale z montażem".

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego ma nastąpić 10 listopada.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA