fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Psy rozszarpały jelenia. Myśliwi nie reagowali

Facebook
W miejscowości Złotniki koło Poznania psy zagryzły rannego jelenia. Myśliwi przyglądali się całej sytuacji. Zdarzenie widzieli z okien swoich domów mieszkańcy okolicznych posesji.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. W miejscowości Złotniki na przedmieściach Poznania psy zagoniły jelenia, a następnie rozszarpały ranne i zmęczone zwierzę

Zdjęcia i filmy z tego zdarzenia zostały zarejestrowane przez okolicznych mieszkańców. "Myśliwy patrzył jak psy doganiają i rozszarpują żywe zwierzę, nie zdjął nawet broni z ramienia, nie dostrzelił zwierzęcia - przyglądał się jak jego 7 psów odgryza ogon żywemu jeleniowi, wygryza ciało, dusi, wbija kły w podbrzusze. Gdy zobaczył że zwierzę zostało zagryzione, odwrócił się na pięcie zawołał psy i poszedł sobie znikając w lesie" - relacjonowała zdarzenie grupa "Ludzie Przeciw Myśliwym".

Na miejscu pojawiła się policja. Myśliwi zeznali, że ich psy tylko odszukały ranne, umierające zwierzę. Ich zdaniem wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Przedstawionej wersji przeczy film, który został opublikowany w internecie. Na nagraniu widać jelenia, który wybiega z lasu osaczony przez psy. Zwierzę przewraca się i zostaje rozszarpane. W tle nagrania słychać relację naocznych świadków.

"Gdy mieszkańcy stwierdzają, że czują od niego alkohol i że wzywają policję, by go przebadała alkomatem i sprawdziła legalność polowania - myśliwy ucieka do lasu" - czytamy na stronie "Ludzie Przeciw Myśliwym".

"Fundacja LPM złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie, domagamy się ścigania myśliwych, którzy naszym zdaniem mogli popełnić ponad sześć przestępstw w czasie tego zdarzenia" - napisano.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA