fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nazistowska impreza studentów. Mundury SS i atrapy broni

vg.no
Drinki "Auschwitz", "Blitzkrieg" i "Mein Kampf" oraz barmani w mundurach SS czekali na gości jednego z klubów w Trondheim.

Właściciele klubu Studenckiego Towarzystwa w norweskim Trondheim zorganizowali imprezę tematyczną, której motywem przewodnim były nazizm.

Impreza odbyła się w sobotę 11 listopada. Szczegóły w rozmowie z portalem vg.no opisuje jedna z uczestniczek wydarzenia. Po przybyciu na miejsce kobieta otrzymała bilet z wizerunkiem Adolfa Hitlera. Obsługa lokalu ubrana była w nazistowskie mundury, a nazwy podawanych drinków zamieniono specjalnie na tę okazję.

Osoby uczestniczące w imprezie bawiły się wśród drutów kolczastych zamontowanych na ścianach, a barmani przygotowywali drinki o nazwach: "Krew i Honor", "Noc i mgła", "Orle gniazdo", "Auschwitz", "Luftwaffe" czy "Blitzkrieg".

Kobieta, która opisuje wydarzenie, zapytała na miejscu jednego z pracowników obsługi, skąd pomysł na taki motyw imprezy. Ochroniarz wyjaśnił, że to tylko zabawa.

Jeden ze współorganizatorów wydarzenia, który chciał zachować anonimowość, wyjaśnił, że cała impreza miała charakter humorystyczny i nie było celem organizatorów, by wychwalać nazizm. - Ludzie przebrali się wyłącznie dla zabawy - powiedział.

Rzecznik prasowy Unii Studenckiej przeprosił za wydarzenie. 

Źródło: vg.no/mojanorwegia.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA