fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kenia: Lwy-homoseksualiści. "Musiały podpatrzeć ludzi"

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Ezekial Mutua, dyrektor Kenijskiej Rady ds. Klasyfikacji Filmów (organ podporządkowany rządowi, który decyduje m.in. o tym jakie filmy można pokazywać w kenijskich kinach i telewizji) domaga się oddzielenia od siebie dwóch lwów, które prezentowały homoseksualne zachowania.

Lwy zostały sfotografowane w rezerwacie Masai Mara w sytuacji intymnej. Zdaniem Mutui to "dziwaczne zachowanie", którego przyczyną musi być zły przykład jaki lwom dali odwiedzający park homoseksualiści.

Zdaniem kenijskiego urzędnika nie sposób wyjaśnić zachowania lwów inaczej niż podpatrywaniem zachowań ludzi odwiedzających rezerwat, ponieważ - jak stwierdził - lwy nie oglądają telewizji ani filmów, w których mogłyby zaobserwować homoseksualne zachowania.

Mutua nie wyklucza jednak również, że lwy zostały opanowane przez złe duchy, ponieważ - jak mówi - "demony potrafią opętać zwierzęta".

Mutua jest znany w Kenii jako "policjant moralności". Wielokrotnie wypowiadał się przeciwko środowiskom LGBT, a w przeszłości zakazywał filmy i kreskówki, w których pojawiały się "progejowskie" treści.

Teraz, po zobaczeniu zdjęcia, na którym jeden lew pokrywa drugiego, Mutua chce, aby osobniki te stały się obiektem badań. Chce też dokumentów, które potwierdzą, że oba lwy rzeczywiście są samcami.

- Te zwierzęta potrzebują opieki, ponieważ prawdopodobnie są pod wpływem homoseksualistów, którzy odwiedzają parki narodowe i źle się zachowują. Musiały to gdzieś podpatrzeć, albo to efekt działań demona - powiedział Mutua w rozmowie z serwisem Nairobi News.

Źródło: The Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA