fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kolejna bójka w amerykańskim samolocie

Dylan Ashe [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Tym razem bójka miała miejsce na pokładzie samolotu linii Southwest, krótko po lądowaniu w Burbank w Kalifornii. Jeden ze świadków nagrał ją telefonem komórkowym.

Niedzielny lot linii Southwest z Dallas do Oakland w Kalifornii, miał krótkie międzylądowanie w Burbank. Zaraz po tym, gdy samolot wylądował, pomiędzy dwoma mężczyznami rozgorzała bójka.

Nie wiadomo, z jakiego powodu - mówią przedstawiciele miejscowej policji. Z wideo, które zostało umieszczone na portalach społecznościowych, można wnioskować, że poszło o miejsce w kolejce do wyjścia i popychanie się. Kłótnia jeszcze bardziej zaogniła się, gdy z samolotu próbowali wydostać się pasażerowie, którzy wysiadali w Burbank.

Walczących próbowały rozdzielić stewardesa i jedna z pasażerek. To im się nie udało - odepchnięte wylądowały na siedzeniach, a bójka toczyła się dalej. "Co z tobą nie tak?" - pyta na nagraniu jedna z kobiet. W końcu inni pasażerowie powstrzymali napastnika.

Jeden z mężczyzn doznał niewielkich obrażeń, ale mógł kontynuować podróż. Drugi - napastnik - 37-letni mieszkaniec Lancaster w Kalifornii, został zatrzymany i osadzony w areszcie w mieście Burbank. Grozi mu 180 dni więzienia.

Linie Southwest podziękowały swoim pracownikom za szybką reakcję.

"Nasi pracownicy codziennie są bohaterami i są przeszkoleni w celu zapobiegania konfliktom, przy jednoczesnym dbaniu o zachowanie gościnności dla prawie pół miliona pasażerów, obsługiwanych codziennie przez cztery tysiące lotów Southwest" - głosi oświadczenie linii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA