fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

SLD przystępuje do Koalicji Europejskiej

Twitter
SLD podjęło w czasie sobotniej konwencji decyzję o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - poinformował po konwencji lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty poinformował, że w czasie konwencji tylko trzy osoby opowiedziały się przeciw przystąpieniu do Koalicji Europejskiej.

Lider SLD zapowiedział, że Sojusz będzie chciał, aby na listach do PE znaleźli się Cimoszewicz, Miller, Belka, a także wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki, eurodeputowany Janusz Zemke i wiceszef SLD Marek Balt.

Czarzasty podkreślił, że Sojusz rozpoczyna rozmowy z partiami, które "mają podobną wizję UE" - PSL, PO, Nowoczesną i Zielonymi. Dodał, że ma nadzieję, iż "inne struktury lewicowe" dołączą "równolegle" do Koalicji Europejskiej.

SLD podczas konwencji uzgodniło też swoje minimum programowe dotyczące wyborów do PE - jest to "wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej; wprowadzenie w Polsce waluty euro pod warunkiem, że efektem będzie wzrost płac w Polsce; przystąpienie do unii bankowej i dalsza integracja UE, łącznie z powołaniem wspólnej armii".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA