fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Generałowie odchodzą z armii. MON szuka zastępców.

PAP/Grzegorz Michałowski
Antoni Macierewicz przyjął w tym tygodniu rezygnację dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosława Różańskiego. Z armii odchodzą również szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. Adam Duda i szef Sztaby Generalnego Mieczysław Gocuł.

"Minister Obrony Narodowej przyjął dzisiaj dymisję gen. broni Mirosława Różańskiego z pełnionej funkcji i polecił generałowi wykorzystać zaległy urlop. Obowiązki Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych decyzją ministra Antoniego Macierewicza będzie wykonywał I zastępca - gen. broni Leszek Surawski" - napisał w czwartek w komunikacie rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Portal Onet.pl informuje, że do końca stycznia na stanowisku szefa Sztabu Generalnego będzie generał Mieczysław Gocuł. Z armii odejdzie także generał Adam Duda, szef Inspektoratu Uzbrojenia. 

Doniesienia potwierdził już rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. - W żadnym wypadku nie nastąpi zachwianie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. Na bieżąco są wyznaczeni zastępcy merytorycznie przygotowani i posiadający odpowiednie doświadczenie - powiedział w rozmowie z Onet.pl

Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzje o odejściu nie były podejmowane pochopnie. Dowódcy nie chcieli dłużej swoim nazwiskiem podpisywać się pod kolejnymi pomysłami proponowanymi przez MON.

 Ministerstwo rozpoczęło już rozmowy kadrowe, które mają wyłonić następców rezygnujących dowódców.

Źródło: rp.pl / Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA