fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

19-latek umawiał się na seks z dziećmi

Jakub K. po zatrzymaniu przez policję pod zarzutem ujawniania treści pedofilskich dzieciom
ROL
Zarzuty prezentowania treści pedofilskich postawiła małopolska policja 19-letniemu Jakubowi K. spod Wieliczki.
Młody mężczyzna przesłał swoje nagie zdjęcia internaucie, który podszywał się pod 13-letnią dziewczynkę. Policja sprawdza, czy pedofil nie wykorzystał seksualnie dzieci.
Zatrzymanie 19-latka spod Wieliczki było możliwe dzięki pomocy internauty. To on skontaktował się z policją w Krakowie i powiadomił, że namierzył w sieci pedofila z okolic miasta, który składa dzieciom niedwuznaczne propozycje a także wysyła im swoje nagie zdjęcia.
Internauta chciał sprawdzić swoje podejrzenia i zaczął udawać 13-latkę. Rozpoczął „romans" z 19-latkiem. - Bardzo szybko w odpowiedzi dostał nagie zdjęcia mężczyzny i propozycję spotkania już w realu, w celach seksualnych – opowiada nadkom. Katarzyna Cisło, z małopolskiej policji. Po otrzymaniu zdjęć internauta powiadomił policję, a ta rozpoczęła poszukiwania pedofila. Namierzono go pod Wieliczką.
Jakub K. został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego telefon oraz sprzęt komputerowy, który zostanie przebadany przez specjalistów pod kątem ujawnienia treści pedofilskich. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty prezentowania treści pornograficznych oraz składania propozycji obcowania płciowego małoletnim. 19-latek przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Policjanci sprawdzają teraz, czy Jakub K. nie skrzywdził jakiegoś dziecka. – Dotarły do nas informacje, że mogło dojść do obcowania płciowego z osobami poniżej 15 roku życia – mówi Katarzyna Cisło. Jeśli to się potwierdzi, młody mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA