fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Specjalna grupa pościgowa szuka Kaszubskiego

Fotorzepa/Roman Bosiacki
Wydział kryminalny Komendy Stołecznej Policji szuka Piotra Kaszubskiego. Sam poszukiwany kolejny raz odpowiada funkcjonariuszom

W zeszłym miesiący wysłano list gończy za Piotrem Kaszubskim. Mężczyzna poszukiwany jest przez policję. 

W ubiegłym tygodniu Kaszubski zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie z policyjnym radiowozem w tle. W jednym z komentarzy dodał, że został zatrzymany za złamanie jednego z zakazów. Czytaj więcej

Funkcjonariusze tłumaczyli, że zdjęcie zostało zrobione prawdopodobnie dawno temu. Teraz dodają, że trwające od kilku miesięcy zamieszanie wokół poszukiwań mężczyzny, nie miałoby miejsca, gdyby sąd nie wypuścił go na wolność. 

W czerwcu Kaszubski opuścił areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tysięcy złotych. Rzecznik stołecznej prokuratury prok. Przemysław Nowak powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że prokuratura najwidoczniej miała rację wnosząc o tymczasowy areszt skoro mężczyzna obecnie ukrywa się przed policją.

W odpowiedzi na doniesienia o powołaniu specjalnej grupy mającej za zadanie złapanie Kaszubskiego, mężczyzna opublikował wiadomość na swoim profilu na Facebooku. "Usłyszałem w radiu że powołano specjalny zespół w wydziale kryminalnym Komendy Stołecznej aby mnie znaleźć. Rozumiem że mam już rangę najbardziej niebezpiecznego kryminalisty w Polsce - bo przecież takich szukacie na codzień." - czytamy. "Specjalistoczna Grupo Pościgowa nie poddam się i będę walczył do końca." - napisał dalej Kaszubski.

Mężczyzna twierdzi, że jest w stałym kontakcie telefonocznym z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. "Wstyd dla Polski. Do muchy z armaty strzelacie gdy mafie, porywacze, dżihadyści planują kolejne zbrodnie." - napisał Kaszubski.

Policja prosi wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego przestępcy o kontakt z komendą policji na Mokotowie, ul. Malczewskiego 3/5/7 osobiście, telefonicznie pod numerami (22) 603 11 28, 22 603 11 55, całodobowymi numerami 112 i 997 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej mokotow@policja.waw.pl.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA