fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Byli współpracownicy Jadwigi Emilewicz trafili do państwowych spółek

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zastępcy byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz po odejściu z rządu zostali zatrudnieni w spółkach skarbu państwa - informuje Onet.pl

Jadwiga Emilewicz we wrześniu odeszła z ministerstwa rozwoju. Rozstała się również z Porozumieniem Jarosława Gowina. Na podobny krok zdecydowali się jej zastępcy: Krzysztof Mazur i Robert Nowicki.

Mazur był szefem Klubu Jagiellońskiego. Od 2015 roku jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie. W 2019 roku nie dostał się do Senatu startując z list PiS w Krakowie.

Były współpracownik Emilewicz po odejściu z rządu został zatrudniony w PKO BP, którym kieruje Zbigniew Jagiełło, blisko znajomy premiera Morawieckiego. Pracę rozpoczął w tym samym dniu, w którym odszedł z ministerstwa.

Jeszcze wcześniej nowe zatrudnienie znalazł Robert Nowicki. 6 października został powołany przez premiera do rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.

16 listopada Rada ds. Spółek Skarbu Państwa zaopiniowała kandydaturę Nowickiego do pracy w innej spółce, jednak sam były minister nie odpowiedział na pytanie, o jaką spółkę chodzi.

Więcej: Onet.pl

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA