fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Rzecznik rządu: Uchwała Senatu nie pomaga. Jest szkodliwa

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Uchwała Senatu nie ma żadnej mocy wiążącej dla rządu w ramach działań międzynarodowych. Dziwi mnie, że PO poszła na taki kolejny ruch - mówi rzecznik rządu Piotr Müller.

Senat przyjął uchwałę, w której wzywa Radę Ministrów do przyjęcia wynegocjowanego projektu budżetu Unii Europejskiej. W tekście napisano m.in., że podjęta przez naród decyzja o wstąpieniu Polski do UE jest "aktualna i ostateczna". Za przyjęciem uchwały było 49 senatorów, 48 zagłosowało przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

- Uchwała Senatu nie ma żadnej mocy wiążącej dla rządu w ramach działań międzynarodowych. Uchwała wczoraj przyjęta nie pomaga w ogóle w negocjacjach, jest uchwałą szkodliwą, dziwi mnie, że PO poszło na taki kolejny ruch - ocenił w rozmowie z radiową Jedynką rzecznik rządu Piotr Müller.

 

Komentując powiązanie budżetu z praworządnością, powiedział, że mechanizm ten jest nie do zaakceptowania. - Pokazywaliśmy już wcześniej taki zakres regulacji, który byłby akceptowalny, on dotyczyłby bezpośrednio budżetu Unii Europejskiej, a nie subiektywnych i arbitralnych ocen co do praworządności - mówił Müller.

Rzecznik rządu zapowiedział również dzisiejszą wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Budapeszcie. - Ważne jest to aby pokazać wspólne działania, w dyplomacji gesty i symbole są istotne, gdy podchodzi się do kolejnego etapu negocjacyjnego, dlatego też ta dzisiejsza wizyta pana premiera - mówił.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA