fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

W Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa, Jerzy Dudek
20 lutego Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że jej partia go nie poprze.

"Wniosek o wotum nieufności został złożony w Sejmie 8 stycznia, przed tragedią w Gdańsku. Od wielu miesięcy zwracamy uwagę na zaniechania prokuratury w zakresie zwalczania przemocy w przestrzeni publicznej" - napisał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Zdaniem posłów PO-KO Zbigniew Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości osłabia pozycję resortu. 

"Zbigniew Ziobro pełniąc funkcję Ministra Sprawiedliwości osłabia pozycję tak ważnego resortu jakim jest Ministerstwo Sprawiedliwości, w efekcie obniżając praworządność oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli. Poprzez swoje decyzje i działania wykorzystuje ministerstwo oraz swoje uprawnienia do walki politycznej oraz realizacji celów politycznych reprezentowanego przez Ministra środowiska politycznego, będących w sprzeczności z interesami Wymiaru Sprawiedliwości, a tym samym żywotnymi interesami Rzeczpospolitej" - czytamy we wniosku.

"Sprawowanie funkcji Ministra Sprawiedliwości przez Zbigniewa Ziobro doprowadziło do drastycznego spowolnienia funkcjonowania sądów, w szczególności sądów powszechnych" - uważają autorzy. 

"20 lutego w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Zbigniewa Ziobry.Wniosek bez szans - nie poprzemy go" - zapowiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Pełna treść wniosku

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA