Reklama
Rozwiń
Reklama

Będzie nowy program rządu. Ciąża+

Rząd Mateusza Morawieckiego zamierza wprowadzić kolejny program "+". Tym razem będzie dotyczył kobiet ciężarnych, które mają bezpłatnie otrzymywać niektóre leki.

Publikacja: 18.12.2018 06:53

Będzie nowy program rządu. Ciąża+

Foto: Stock Adobe

amk

Program "Ciąża +" zapowiadała na kwietniowej konwencji PiS wicepremier Beata Szydło.Miał wejść w życie do końca bieżącego roku.

- Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży - cytuje Szydło Fakt24.pl.

Założenia gotowego już projektu ustawy Komitet Społeczny Rady Ministrów przyjął w czwartek.

Zgodnie z projektem bezpłatne mają być leki na receptę - np. na cukrzycę ciążową, nadciśnienie czy podtrzymanie ciąży. Receptę musiałby przepisać lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ.

Ministerstwo będzie miało 4 miesiące - od momentu wejścia ustawy w życie - na opracowania tzw. listy C - spisu bezpłatnych medykamentów. Rząd przeznaczy na nie 20 mln zł rocznie.

Reklama
Reklama

Suplementy, które przyjmują kobiety podczas ciąży, nadal pozostałyby płatne.

Darmowe leki byłyby dla kobiet dostępne pd momentu potwierdzenia przez lekarza ciąży, również tej z in vitro - podkreśla Fakt24.pl.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Kim naprawdę jest Rosjanka z biznesowej orbity Włodzimierza Czarzastego? Ustalenia „Rzeczpospolitej”
Polityka
Konflikty z prezydentem są celowe. To przemyślana strategia Nowej Lewicy – ustaliła „Rzeczpospolita”
Polityka
Wiemy, o co konkretnie prezydent zapyta rząd na RBN. Ustalenia „Rzeczpospolitej”
Polityka
Szymon Hołownia o sytuacji w klubie Polski 2050. Porównanie do PiS
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama