fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sondaż Pollster: Odebrać 500+ bogatym

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Aż 81 procent ankietowanych uważa, że należy odebrać świadczenie 500+ rodzinom, w których dochód na jednego członka przekracza 10 tys. zł miesięcznie.

Spośród przebadanych przez Pollster 1102 Polaków, tylko 19 procent uważa, że świadczenie 500+ powinno dotyczyć wszystkich, bez względu na dochody.

Znaczna większość, bo 81 procent, uważa, że świadczenie to nie powinno przysługiwać tym rodzinom, w których dochód przekracza 10 tys, zł na głowę.

Sondaż przeprowadzono na zlecenie se.pl i "Super Expressu". Dziennik przy tej okazji przypomina, jak minister kultury Piotr Gliński tłumaczył rezygnację z kryterium dochodowego w przypadku 500+.

- W naszej pierwszej wersji programu 500 plus był zapis, że z wyjątkiem tych najbogatszych. Później ze względów takich czysto biurokratycznych zdecydowaliśmy, że nie będziemy robili tej bariery, żeby nie walczyć z tymi oświadczeniami, że każdy musi udowadniać, ile zarabia, także apelowałem publicznie do tych najbogatszych: proszę państwa nie bierzcie tych pieniędzy, skoro nie musicie - mówił minister Gliński.

Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 stycznia 2018 r. na próbie 1102 dorosłych Polaków.

Źródło: se.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA