fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Premier Morawiecki opublikował oświadczenie majątkowe

AFP
Oszczędności w kwocie ponad 2,5 mln złotych, kilka nieruchomości, akcje banku BZ WBK. Na stronie Kancelarii Premiera pojawiło się oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego.

Oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego zostało złożone 11 grudnia ubiegłego roku.

Z dokumentu wynika, że premier posiada dom o powierzchni 150 m2 na 0,46 działce. Morawiecki ma również drugi dom. Budynek o powierzchni 100 m2 znajduje się na działce o wielkości 3100 m2.

W oświadczeniu majątkowym premiera widnieje mieszkanie o powierzchni 72,4 m2. Nieruchomości wyceniana jest na 546 tys. złotych.

Morawiecki jest współwłaścicielem segmentu o powierzchni szeregowej (180 m2). Budynek położony jest na działce o wielkości 400 m2. 

Premier posiada również działkę rolną o powierzchni 2 ha. Morawiecki wypisał również zabudowę kuchenną o wartości ok. 60 tys. złotych i meble o wartości 101 tys. złotych.

2,5 mln złotych premier posiada w formie oszczędności. Dochodzi do tego 300 tys. złotych pożyczki udzielonej siostrze.

Morawiecki posiada 13711 akcji banku BZ WBK. Ich wartość to 4,950 mln złotych. W oświadczeniu premier podkreślił, że "wszystkie akcje, po odwołaniu z funkcji ministra rozwoju i finansów, przeznaczyłem do sprzedaży, celem pozbycia się zgodnie z wcześniejszym zobowiązaniem".

Dywidendę z tytułu posiadanych akcji premier przeznaczył na cele charytatywne. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA