fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Moskiewska policja poszukuje "Batmana"

Portret pamięciowy sprawcy, opublikowany przez MSW obwodu moskiewskiego
youtube
Mężczyzna w długim płaszczu dokonał już kilka napadów i zamordował dwóch konwojentów.

Moskiewska policja poszukuje mężczyznę, który od 2014 roku dokonał serię napadów i zamordował dwóch konwojentów. Rosyjskie media ochrzciły poszukiwanego przestępcę "Batmanem", wszystko przez długi czarny płaszcz. MSW obwodu moskiewskiego opublikowało nagranie z jednego z napadów, które zarejestrowały kamery monitoringu centrum handlowego "Liga" w podmoskiewskiej miejscowości Chimki. Wtedy (było to w styczniu 2017 roku) zamordował z karabinu jednego z konwojentów, Drugi konwojent uciekł z pieniędzmi.

Rosyjskie organy ścigania twierdzą, że mężczyzna sam dokonuje napadów, bez pomocy osób trzecich, starannie się do nich przegotowuje i nie pozostawia śladów. Podczas jednego z takich napadów "Batman" ukradł konwojentom 8 mln rubli (równowartość 480 tys. złotych). Moskiewska policja opublikowała portret pamięciowy sprawcy i liczy na pomoc mieszkańców rosyjskiej stolicy i okolic, ponieważ prowadzone dotychczas śledztwo utknęło w ślepym zaułku.

Niedawno rosyjskie MSW opublikowało statystyki, z których wynika, że Moskwa (12,5 mln mieszkańców) jest najbardziej niebezpiecznym miastem w Rosji. W ubiegłym roku odnotowano tam aż 140 tys. przestępstw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA