fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Amsterdam: Napad na ciężarówkę z pieniędzmi. Doszło do strzelaniny

PAP/EPA
Uzbrojeni napastnicy próbowali obrabować opancerzoną ciężarówkę z pieniędzmi. Na przedmieściach Amsterdamu doszło do strzelaniny. Jeden z przestępców zginął, a sześciu zostało aresztowanych.

Do zdarzenia doszło na ulicy Meeuwenlaan w północnej części Amsterdamu. Około godziny 14.15 uzbrojeni napastnicy próbowali dokonać napadu na ciężarówkę z pieniędzmi firmy Brink's. 

Kilka sekund później z parkingu pobliskiego sklepu spożywczego zaczęły dobiegać odgłosy wystrzałów.

Gdy na miejscu zjawili się policjanci i ratownicy medyczni, dwa samochody odjechały z dużą prędkością. Rozpoczęto pościg, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt pojazdów służb.

Przestępcy zostali zatrzymani we wsi Broek in Waterland na północ od Amsterdamu. Dziennikarz NH Nieuws przekazał, że widziano kilka osób wychodzących z pojazdów, które strzelały z broni palnej, ale nie było jasne, czy strzelały do siebie nawzajem, czy też w przypadkowych kierunkach. Trzech uczestników uciekło z miejsca zdarzenia.

Policja poinformowała, że jeden z podejrzanych został zastrzelony, a sześć osób trafiło w ręce w policji. Dwóch z nich jest rannych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA