fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Brazylia: Ochroniarz prezydenta z 39 kg kokainy

AFP
Hiszpańska policja aresztowała żołnierza brazylijskich sił powietrznych, który przetransportował trzy torby pełne kokainy samolotem wojskowym do Sewilli, na kilka godzin przed zaplanowanym tam międzylądowaniem prezydenta Jaira Bolsonaro.

Brazylijskie siły powietrzne poinformowały w wydanym oświadczeniu, że lotnik został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami, a sprawa jest badana nie tylko przez hiszpańskie władze, ale również brazylijską żandarmerię wojskową.

Według informacji Reutersa, uzyskanych od hiszpańskiej policji, w trzech torbach Brazylijczyk przewoził łącznie 39 kg narkotyków. Bagaż był sprawdzany, gdy samolot oczekiwał na dalszą podróż do Tokio.

Zatrzymany mężczyzna był w ochronie Jaira Bolsonaro, podróżującego do Japonii na szczyt G20. Żołnierz miał towarzyszyć prezydentowi na ostatnim etapie trasy powrotnej do Brazylii.

- Oczywiście, biorąc pod uwagę ilość narkotyków, które posiadał, można stwierdzić, że nie kupił ich za rogiem, prawda? - mówił dziennikarzom w Brasilii wiceprezydent Hamilton Mourao.

Bolsonaro miał lecieć z Osaki z międzylądowaniem w Sewilli, ale plany te uległy zmianie i teraz jako przystanek wymieniana jest Lizbona. Nie wiadomo, czy zmiana ma związek z incydentem z narkotykami.

Źródło: rp.pl/CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA