fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Oskarżony o atak w Salisbury wystąpi w rosyjskiej telewizji

AFP
Telewizja Rossija 24 skontaktowała się z jednym z mężczyzn, który jest oskarżony o atak na Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii. Dziś Rosjanin sprawy nie komentuje, ale ma zabrać głos w tej sprawie w przyszłym tygodniu.

Brytyjscy śledczy twierdzą, że zgromadzili wystarczająco dużo dowodów, aby oskarżyć Aleksandra Petrowa i Rusłana Boszirowa o przestępstwa, w tym zmowę w celu zamordowania byłego rosyjskiego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki Julii. W zeszłym tygodniu premier Theresa May oskarżyła rosyjski wywiad wojskowy o dokonanie zamachu w Salisbury.

Dowiedz się więcej: Oto rosyjscy truciciele

- Wiemy, kim są, znaleźliśmy ich - powiedział Władimir Putin w czasie Forum we Władywostoku. - To zwykli cywile, nie kryminaliści - oświadczył prezydent Rosji.

Jeden z oskarżonych mężczyzn w przyszłym tygodniu ma przerwać milczenie. Z Aleksandrem Petrowem skontaktowała się rosyjska telewizja Rossija 24. Dziś mężczyzna odmówił komentarza w tej sprawie, ale powiedział, że zabierze głos w przyszłym tygodniu. W rozmowie z dziennikarzami powiedział tylko, że pracował dla firmy farmaceutycznej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA