fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Hiszpan ukarany za zmienienie twarzy Jezusowi

Instagram
24-letni mieszkaniec Jaen musi zapłacić grzywnę za obrazę uczuć religijnych wiernych kościoła po tym, jak opublikował w internecie zdjęcie, na którym umieścił własną twarz na posągu przedstawiającym Jezusa.

Daniel Cristian Serrano, używając programów do tworzenia grafiki, umieścił własną twarz na posągu Cristo Despojado (Chrystusa obdartego z szat) znajdującego się w jednym z kościołów w Jaen. Następnie mężczyzna opublikował przerobione przez siebie zdjęcie na Instagramie.

X

O usunięcie zdjęcia do 24-latka zaapelowało Bractwo Różańca Świętego z Jaen (Hermandad de La Amargura). Kiedy ten nie zareagował na prośby członkowie Bractwa skierowali sprawę do prokuratury. Skarżący przekonywali, że przerobione zdjęcie obraża ich uczucia religijne.

Sąd w Jaen uznał Serrano winnym obrazy uczuć religijnych i nałożył na niego grzywnę w wysokości 480 euro.

Prokuratura domagała się początkowo wyższej kary - 2160 euro - ale sąd zdecydował o obniżeniu jej wymiaru po tym jak oskarżony przyznał się do winy. Serrano ma spłacać karę w ratach - po 2 euro dziennie przez dziewięć miesięcy.

Zdaniem prokuratury przerobione przez 24-latka zdjęcie to "haniebna manipulacja mająca na celu obrazę uczuć religijnych".

Sam Serrano przekonywał, że umieszczone przez niego w sieci zdjęcie było żartem. - Nie chciałem nikogo obrazić. Byłem zaszokowany oburzeniem, jakie wywołało to zdjęcie. Ale nie usunąłem go, ponieważ uznałem, że mam prawo korzystać z wolności słowa - dodał.

Źródło: thelocal.es
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA