fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Słynny zawodnik MMA skazany na dożywocie

Toglenn [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Amerykański zawodnik MMA, znany jako War Machine, został skazany na dożywocie za porwanie i molestowanie seksualne swojej byłej partnerki w 2014 roku.

Jonathan Paul Koppenhaver, bo tak naprawdę nazywa się 35-letni obecnie zawodnik, został uznany winnym ataku na Christy Mack i jej przyjaciela Corey'a Thomasa po tym, gdy oskarżył ich o romans. Mack w ataku doznała złamania oczodołu, nosa, żeber, miała też wybite zęby.

W oświadczeniu dla sądu Koppenhaver wyraził skruchę, przypisując swój atak stanowi depresyjnemu. Porównał się z była gwiazdą NFL Aaronem Hernandezem, który w więzieniu odebrał sobie życie na początku tego roku po tym, gdy został skazany na dożywocie za morderstwo.

- Nie ma dnia, w którym bym nie żałował tych wszystkich rzeczy, które zrobiłem. Byłem bardzo, bardzo zagubioną i pustą osobą - powiedział Koppenhaver w sądzie w Las Vegas.

Te słowa kłócą się z jego wpisami na twitterze. W marcu pisał, że nie wzrusza go możliwość spędzenia reszty życia za kratkami.

Koppenhaver, który na zawodowym ringu wygrał 14 z 19 walk, będzie mógł się ubiegać o zwolnienie z więzienia dopiero po 36 latach. Będzie miał wówczas 72 lata. Skazany został łącznie za 29 przestępstw, w tym porwanie i próbę gwałtu. Sąd nie zgodził się natomiast z zarzutem usiłowania morderstwa.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA