fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Artykuł o "ruchu oporu" wobec Trumpa napisał jego zięć?

U.S. Embassy Jerusalem (DSC_3121) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
To Jarred Kushner, zięć prezydenta USA Donalda Trumpa, mąż córki Trumpa, Ivanki, może być autorem niepodpisanego artykułu w "New York Times", w którym przedstawiciel prezydenckiej administracji pisze o tym, iż wobec Trumpa działa w Białym Domu "cichy ruch oporu", a należący do niego urzędnicy sabotują niektóre decyzje prezydenta USA - pisze publicysta "Washington Post".

David Von Drehle przekonuje, że Kushner, zięć prezydenta, jest osobą, która miałaby największą motywację do napisania takiego artykułu.

Von Drehle zwraca uwagę, że "w czasie panowania Donalda" nie było miesiąca, aby z Białego Domu nie wyciekała historia o "zięciu prezydenta i jego córce, którzy starali się naprostować ekscesy Prezydenta Tatusia" - pisze Von Drehle.

"Teoria o Jaredzie (jako autorze artykułu) odpowiada również na pytanie, które wiele osób zadawało po publikacji artykułu (w "New York Timesie" - red.): Dlaczego ów samozwańczy patriota nie zrezygnuje (ze stanowiska - red.)? Jared Kushner nie może odejść" - pisze publicysta cytując powiedzenie, że "Jeśli poślubisz jedno, poślubisz całą rodzinę" (dosł. You marry The One, you marry the family).

W artykule w "New York Timesie" jego autor, którego tożsamości redakcja nie ujawniła, oskarżył Trumpa o nieefektywne przywództwo i napisał, że w administracji działa cichy ruch oporu złożony z ludzi, dla których państwo jest ważniejsze niż lojalność wobec prezydenta.

Kushner pytany wprost o to, czy jest autorem artykułu, odmówił odpowiedzi - zauważa amerykański "Newsweek". Tymczasem wiceprezydent Mike Pence i sekretarz stanu Mike Pompeo, również podejrzewani o autorstwo artykułu, jednoznacznie temu zaprzeczyli.

Trump domaga się od "New York Timesa" ujawnienia tożsamości autora artykułu i kwestionuje to, czy taki autor w ogóle istnieje.

Były doradca prezydenta, Steve Bannon, w niedzielnej rozmowie z Reutersem, nazwał artykuł w "New York Timesie" elementem "zamachu stanu", który rozgrywa się w Białym Domu.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA