fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: Armia USA przygotowana na "głupie" działania Kima

AFP
Prezydent Donald Trump powiedział po odwołaniu spotkania z Kim Dzong Unem, że wojsko jego kraju jest przygotowane na "głupie" działania Korei Północnej.

Donald Trump wysłał dziś list do Kim Dzong Una, w którym poinformował północnokoreańskiego przywódce o odwołaniu spotkania w Singapurze. 

Oficjalnym powodem odwołania szczytu jest "otwarta wrogość" ze strony Pjongjangu. Prezydent USA podkreślił, że Korea Północna straciła okazję do zdobycia trwałego pokoju i dobrobytu.

„Opowiadał pan o swoim arsenale atomowym. Ale nasz jest tak ogromny i potężny, że proszę Boga, byśmy nigdy nie musieli go użyć" – napisał Trump w liście do Kima, nawiązując zarówno do wcześniejszych przechwałek przywódcy Pjongjangu, jak i do wypowiedzi wiceminister Choe Son-hui.

Na spotkaniu z dziennikarzami w Białym Domu Trump powiedział, że o swojej decyzji rozmawiał już z przedstawicielami Korei Południowej i Japonii.

Północnokoreańskiego przywódcę ostrzegł przed podejmowanie "głupich" kroków. Na takie ma być przygotowana amerykańska armia.

Trump podkreślił, że w sprawie Korei Północnej wydarzą się same pozytywne rzeczy, ale jest przygotowany na inne możliwości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA