fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo karne

Sąd: kolekcjoner kamienic Marek M. skazany na karę więzienia

Fotorzepa / Michał Walczak
Rok i sześć miesięcy w więzieniu spędzi handlarz roszczeń Marek M. - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

Jak poinformowało na Twitterze "Radio Zet News", Marek M. został skazany za podstępne wyłudzenie poświadczenia nieprawdy w dokumencie sądowym w związku z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Targowej.

Przypomnijmy, iż Marek M. to najbardziej znany kupiec roszczeń do nieruchomości warszawskich, objętych tzw. dekretem Bieruta.

Organizacje, które bronią lokatorów nazywają go "kamienicznikiem".

Marek M. jako pełnomocnik właścicieli przejął m.in. kamienicę przy Nabielaka 8. Jak pisał portal tvnwarszawa.pl, pod jego naciskiem wyprowadzili się niemal wszyscy. Została Jolanta Brzeska - działaczka społeczna, która walczyła o prawa lokatorów, między innymi wysiedlanych ze zreprywatyzowanych kamienic. W marcu 2011 roku jej spalone zwłoki znaleziono w Lesie Kabackim. Śledztwo w tej sprawie zostało wznowione w ubiegłym roku. Okoliczności śmierci Jolanty Brzeskiej do dziś pozostają niewyjaśnione.

Czytaj także:

– Marek M. nie bał się niczego i nikogo. Miał plecy, ktoś wysoko postawiony załatwiał mu te sprawy w mieście i sądach – mówiła "Rzeczpospolitej" Ewa Andruszkiewicz, działaczka lokatorska i członkini rady społecznej przy komisji weryfikacyjnej, która od lat borykała się z M.

Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Radio Zet / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA