fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz: Niech Dulkiewicz ze swą świtą pada na kolana

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz uważa, że prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz kpi z "niemieckiej zbrodni na Polsce i Polakach".

Przed obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na oficjalnej stronie Gdańska pojawił się komunikat na temat planowanych z tej okazji wydarzeń. Informowano o planowanym "radosnym pochodzie oraz pokazie tradycyjnego tańca i wspólnym przeżywaniu rocznicy". Wczoraj komunikat został zmieniony.

Radni PiS skrytykowali władze miasta. Kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński powiedział, że jego zdaniem to kolejna prowokacja ze strony środowiska prezydent Dulkiewicz.

- Sugestie, jakoby władze Gdańska chciały naruszyć godność ofiar II wojny światowej, są absurdalne i nieprawdziwe - odpowiedziała prezydent miasta. 

- Oburzające i niedopuszczalne jest wzniecanie kolejnego frontu wojny polsko-polskiej dla uzyskania wymiernych korzyści politycznych - dodała.

Do sprawy wróciła posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "Śmierć II RP z rąk Niemców to dla Dulkiewicz powód do "radości". Skoro "złe słowo Polaka było skierowane przeciw Niemcowi", to Niemiec miał prawo "odwinąć się" Polakowi...I z sukcesem "odwinął się"... Niemiec zamordował 6 milionów Polaków. Jest powód do radości w zniemczałym Gdańsku" - napisała na Twitterze.

"I co, pani Dulkiewicz, to jest to "złe słowo Polaka przeciw Niemcowi"? Niech pani ze swą świtą pada dziś na kolana i błaga ofiary swego "Niemca" o ich wybaczenie za kpiny z niemieckich zbrodni na Polsce i Polakach! Powstańcy Warszawscy, Polacy, Czekamy!" - dodała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA