fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Pawłowicz porównuje Donalda Tuska do Władimira Putina

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz
Fotorzepa, Radek Pasterski
Donald Tusk skomentował wczorajsze wystąpienie Beaty Szydło w Oświęcimiu. Były premier napisał, że takie słowa nie powinny paść. Zdaniem Krystyny Pawłowicz Tusk nienawidzi Polski.

W środę premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz, mówiła, że wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata. 

Premier podkreśliła, że wielkim zadaniem dla polityków, jest doprowadzić do tego, by "tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły. Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" - powiedziała szefowa rządu. 

"Takie słowa w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera" - napisał w środę na swoim oficjalnym profilu na Twitterze Donald Tusk.

W sprawie Donalda Tuska wypowiedziała się posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "Tusk i Putin - ten sam stalowy,zimny wzrok,ta sama sylwetka,to samo udawanie wysportowanego macho" - napisała na Facebooku. "Ta sama mordercza nienawiść do Polski" - dodała Pawłowicz.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA