fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Elżbieta Rafalska o ustawie "Za życiem": 4 tysiące złotych to nie wszystko

PAP, Tomasz Gzell
- Nie ma takich pieniędzy, które zrekompensowałby rodzinie ból, że rodzi się chore dziecko - podkreśliła w TVP Info minister pracy Elżbieta Rafalska, która jednocześnie broniła przygotowanego przez rząd projektu ustawy "Za życiem".

Ustawa, przyjęta już przez Sejm i Senat, zakłada m.in. że matka dziecka niepełnosprawnego lub śmiertelnie chorego, która zdecyduje się je urodzić mimo istnienia wskazań do aborcji, dostanie jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tysięcy złotych. Opozycja krytykuje ten pomysł, nazywając te pieniądze "ochłapem rzuconym matkom" i przekonując, że jest to wstęp do tego, by powrócić do pomysłu zakazu aborcji.

Rafalska zaznaczyła jednocześnie, że takiego świadczenia nie można bagatelizować. – Mówienie, że świadczenie 4 tys. zł nic nie znaczy, jest niesprawiedliwe i bardzo krzywdzące - przekonywała.

Szefowa resortu pracy zwróciła też uwagę, że od przyszłego roku podniesione zostaną świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych (o 106 złotych).

- Od 1 stycznia 2017 wzrośnie też renta socjalna. Co prawda tylko o 13 proc, ale jednak takiego wzrostu przez wiele lat nie było. Staramy się skoordynować pomoc, tak aby w pierwszej kolejności trafiała do rodzin, które są najciężej poszkodowane – podkreśliła.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA