Reklama

PO szuka następcy Trzaskowskiego w Warszawie

– Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu – mówią w PO. Jednak trwają już tam rozmowy o przyszłym kandydacie na prezydenta stolicy.

Aktualizacja: 06.07.2020 08:00 Publikacja: 05.07.2020 18:24

PO szuka następcy Trzaskowskiego w Warszawie

Foto: Adobe stock

Marcin Kierwiński to sekretarz generalny PO i poseł z dziewięcioletnim stażem. W przeszłości był wicemarszałkiem województwa mazowieckiego i szefem gabinetu Ewy Kopacz. Wkrótce może dostać nowe zadanie – kandydowanie z ramienia Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy.

By tak się stało, Rafał Trzaskowski musiałby wygrać wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą. Ostatnie sondaże pokazują, że wynik może rozstrzygnąć nawet ułamek procenta wyborców, co oznacza, że opróżnienie fotela prezydenta stolicy jest scenariuszem, z którym władze Platformy muszą się liczyć.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Krzysztof Bosak: Dowódcy polskiej armii rzadko dowodzą
Polityka
Eastern Sentry i wojska NATO w Polsce. Prezydent Karol Nawrocki podjął decyzję
Polityka
Sondaż: Czy Polacy chcą odejścia Szymona Hołowni z funkcji marszałka Sejmu?
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Andrzej Duda: Rosja przetestowała Polskę
Reklama
Reklama