fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Gowin: Niech rodzicie głosują za dzieci

Wicepremier Jarosław Gowin proponuje, by rodzice głosowali za małe dzieci.
twitter.com
„Głosownie rodzinne" chciałby wprowadzić do nowej konstytucji wicepremier Jarosław Gowin. Dzięki temu rodzice wychowujący małe dzieci oddawali by głos... także za nie.

Lider partii Porozumienie, wicepremier Jarosław Gowin taki pomysł zgłosił podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

- Te dzieci są przyszłością Polski . Ci którzy wychowują te dzieci myślą nie tylko o własnym dobru, ale myślą o dobru całej Polski. To powinno się znaleźć w systemie wyborczym, w systemie głosowania – mówił Gowin.

Dodał, że „warto pracować w duchu tego hasła: "Polska jest jedna", czyli warto zaproponować takie ponadpartyjne porozumienie na rzecz wspierania polskich rodzin.

- I chcę przywołać też konstytucyjno-wyborczy postulat Porozumienia. Mam nadzieję, że ten postulat zostanie wsparty przez przyjaciół z całej Zjednoczonej Prawicy i uda się go zrealizować na gruncie nowej konstytucji – tłumaczył wicepremier Gowin.

Propozycja wywołała olbrzymią dyskusję w sieci. „Pomysł bezdennie głupi... co jeśli rodzice mają różne preferencje wyborcze? Na kogo "odda" głos dziecko? - pytał jeden z użytkowników Twittera.

A inny dodał: „Czy propozycja będzie się odnosiła również do zarodków (bo, przecież dla prawicy to "dzieci nienarodzone")? Jeżeli tak, to największą pulą głosów będą dysponować właściciele klinik in vitro".

Następny napisał wprost: „Chyba was Bóg opuścił. Idźcie z tym hasłem do wyborów indywidualnie i nie ośmieszajcie dobrej zmiany".

Byli też internauci, którzy proponowali własne rozwiązania w sprawie głosowania. "Może jeszcze dodatkowy głos dla właścicieli zwierząt w ich imieniu od 5 zwierzaków w górę? – napisał jeden z nich.

Inny zaproponował: „Proponuję głosowanie prawe: jak zagłosujesz na prawicę to twój głos liczy się razy milion".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA