fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Fundusz Odbudowy w Sejmie. Terlecki: Nie wyobrażam sobie, by PO głosowała z Konfederacją

Ryszard Terlecki
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Będzie to jedno z ważniejszych głosowań w tej kadencji - mówił w Sejmie o wtorkowym głosowaniu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy wicemarszałek Sejmu, polityk PiS, Ryszard Terlecki.

- Spodziewamy się, że to głosowanie przejdzie pomyślnie, tzn. Polska będzie miała szansę pozyskać ogromne fundusze - 270 mld zł. To jest wyjątkowa sytuacja, wyjątkowe kwoty, które nasze państwo i Polacy dostaną do kontynuowania rozwoju kraju - mówił Terlecki w kontekście głosowania, która odbędzie się w Sejmie we wtorek popołudniu.

Terlecki mówił, że PiS "w tej chwili jest spokojne o wynik głosowania".

- Wiemy już, że część klubów opozycyjnych zrozumiała powagę sytuacji. Rozmawialiśmy z Lewicą, spełniliśmy jej postulaty. Mamy także sygnał, że PSL poprze ten wniosek - stwierdził dodając, że "wydaje się to zrozumiałe", ponieważ Fundusz Odbudowy i budżet UE przewiduje "ogromne pieniądze na polskie rolnictwo".

- Nasz klub będzie głosował oczywiście za przyjęciem, mam nadzieję, że wszyscy posłowie naszego klubu tak zagłosują, jeśli będzie inaczej to zastanowimy się jakie wyciągnąć konsekwencje - mówił Terlecki pytany o zapowiedziany przez Solidarną Polskę sprzeciw wobec ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Jak mówił konsekwencje takie mogą być wobec członków klubu różne - aż do wykluczenia z jego szeregów.

Terlecki przekonywał też, że Zjednoczona Prawica "ma większość i dysponowałaby nią do przyjęcia Funduszu Odbudowy", ale chce zbudować dla niego szersze poparcie.

- Słyszymy jeszcze, że trwają dyskusje w klubie PO, że Platforma wciąż jeszcze nie zdecydowała jak będą głosować, są tam różnice zdań - mówił też Terlecki.

- Nie wyobrażam sobie, by posłowie polskiego Sejmu głosowali przeciw temu planowi - dodał wyrażając nadzieję, iż cały Sejm poprze ratyfikację Funduszu Odbudowy.

- Możemy się liczyć z tym, że jakieś próby odwleczenia obrad będą. PO chce zyskać czas, by wyjść z twarzą z pułapki, jaką sama na siebie zastawiła - ocenił też wicemarszałek Sejmu.

Terlecki stwierdził też, że "nie wyobraża sobie, aby Platforma wraz z Konfederacją próbowała ten plan obalić".

Z kolei wicemarszałek Senatu z PiS, Marek Pęk, zaapelował do opozycji w Senacie, aby "Senat niezwłocznie przystąpił do procedowania tej ustawy", po przyjęciu jej przez Sejm. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA