fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Co Boris Johnson myślał o dzieciach samotnych matek? Przypomniano

AFP
Partia Pracy przypomniała stanowisko premiera Borisa Johnsona z 1995 roku. Zdaniem politycznych rywali pokazuje to niewłaściwy stosunek szefa rządu do kobiet.

Boris Johnson opisał dzieci samotnych matek jako "źle wychowane, ignoranckie, agresywne i nieślubne" w nowo odkrytym artykule, który, jak twierdzi Partia Pracy, ukazuje prawdziwą postawę premiera wobec kobiet.

W materiale, który ukazał się w "The Spectator", lider Konserwatystów stwierdził, że "oburzające jest to, że małżeństwa powinny płacić za samotne matki pragnące prokreować bez udziału mężczyzn".

Zasugerował również, że  "słabym" jest to, że mężczyzna nie może lub nie chce "przejąć kontroli nad swoją kobietą". Uznał, że Wielka Brytania musi "przywrócić kobietom pragnienie zawarcia małżeństwa".

Shami Chakrabarti z Partii Pracy uważa, że w wypowiedzi z 1995 roku Johnson zaatakował samotne matki i popierał molestowanie seksualne.

Johnson sugerował również wprowadzenie cięć finansowych, które miałyby doprowadzić do zmniejszenia liczby ciąż wśród nastolatków. "Młode dziewczyny mogą rzeczywiście dwa razy pomyśleć o posiadaniu dziecka".

"A jednak żaden rząd - a z pewnością żaden rząd Partii Pracy - nie będzie miał odwagi, by wprowadzić cięcia. 9 na 10 dziewcząt będzie nadal rodzić dzieci poza małżeństwem nie dlatego, że chcą zakwalifikować się do rozdawniczego programu, ale dlatego, że w swoim monotonnym i przygnębiającym życiu chcą małego stworzenia do kochania" - napisał Johnson.

Nie jest to pierwszy materiał premiera w "The Spectator", która doprowadził do postawienia premierowi zarzutów o seksizm.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA