fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu

AFP
Zliczone niemal wszystkie głosy potwierdzają rządowy impas po wyborach w Izraelu. Partia Benny'ego Ganca ma niewielką przewagę nad ugrupowaniem Beniamina Netanjahu. Nie wiadomo, jaka koalicja utworzy nowe władze.

Wyniki wskazują, że Niebiesko-Biali zapewnią sobie 33 miejsca, a Likud 31. W Knesecie zasiada 120 członków. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane w środę. Do tego czasu podział miejsc może ulec zmianie.

Komisja wyborcza poinformowała, że wyniki nie obejmują 14 komisji, w których nadal trwa liczenie. Izraelskie media podały, że do tej pory zliczono 99,8 proc. głosów.

Wczoraj premier Beniamin Netanjahu przyznał, że wyniki nie pozwoliły mu na stworzenie prawicowej koalicji, na co liczył. Zaapelował do Ganca, by wspólnie utworzyli nowy rząd.

W odpowiedzi lider Niebiesko-Białych powiedział, że musiałby zostać premierem, ponieważ jego ugrupowanie jest najsilniejsze w kraju.

Prezydent Izraela planuje przeprowadzić konsultacje z liderami partyjnymi. Później zdecyduje, kogo wybrać do utworzenia nowego rządu.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA