fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Nigel Farage: Królowa-matka była palącą jak smok miłośniczką ginu

Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]
- Jeśli chcę, by królowa Elżbieta II żyła długo, by uniemożliwić Karolkowi zostanie królem, to chcę, by Karolek żył jeszcze dłużej, a William żeby żył wiecznie, by Harry nie został królem - mówił na konferencji konserwatystów w Sydney lider partii Brexit Nigel Farage. Brytyjską królową-matkę nazwał "palącą jak smok miłośniczką ginu".

Nigel Farage przemawiał do uczestników Conservative Political Action Conference w Sydney. Zorganizowana przez amerykańskie organizacje konferencja zgromadziła ok. 500 konserwatystów. Dziennikarze nie mieli wstępu na imprezę, "The Guardian" dotarł do nagrań części wystąpienia Farage'a.

Lider partii Brexit mówił m.in. o nadchodzącym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz braku obiektywizmu wśród mediów. Wygłosił też serię komentarzy pod adresem członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Nigel Farage w ciepłych słowach odniósł się do królowej Elżbiety II, nazywając monarchinię "niesamowitą, budzącą podziw kobietą". - To piekielne szczęście, że ją mamy - stwierdził. Mniej przychylny był wobec rodziny Elżbiety II.

- Jeśli chodzi o jej syna, Karolka, i zmianę klimatu - ojej, ojej, ojej. Matka jej królewskiej wysokości miała lekką nadwagę i była palącą jak smok miłośniczką ginu, która dożyła 101 lat. Mogę tylko powiedzieć, że Karolek jest już po siedemdziesiątce. Oby królowa żyła jak najdłużej - mówił Farage.

Lider partii Brexit odniósł się też do zapowiedzi księcia Sussex. Z uwagi na zmiany klimatyczne, Harry i jego żona Meghan Markle planują mieć nie więcej niż dwoje dzieci.

- Jeśli chcę, by królowa żyła długo, by uniemożliwić Karolkowi zostanie królem, to chcę, by Karolek żył jeszcze dłużej, a William żeby żył wiecznie, by Harry nie został królem - stwierdził.

W linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry jest szósty po swym ojcu księciu Walii oraz starszym bracie Williamie i jego dzieciach.

- Przerażające! Oto był Harry, młody, odważny, żywiołowy, męski, wpadający w kłopoty, pojawiający się na wieczorach kawalerskich w nieodpowiednim stroju, pijący zbyt dużo i wywołujący wszelkiego rodzaju chaos - stwierdził lider partii Brexit dodając, że po odbyciu służby w Afganistanie książę Harry był od 100 lat najbardziej popularnym członkiem młodego pokolenia brytyjskiej rodziny królewskiej.

- A potem poznał Meghan Markle i wszystko się posypało. Dowiedzieliśmy się, że Meghan i Harry będą mieli tylko dwoje dzieci. A kompletnie ignorujemy prawdziwy problem, przed którym stoi Ziemia, mianowicie fakt, że na kuli ziemskiej nastąpiła eksplozja populacji. Nikt nie waży się o tym mówić ani się z tym zmierzyć. I to, czy książę Harry będzie miał dwoje dzieci jest zupełnie bez znaczenia, kiedy weźmie się pod uwagę, że teraz na Ziemi jest 2,6 miliarda Chińczyków i Indusów - mówił Nigel Farage.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA