fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier Pakistanu: Indie dostaną lekcję

AFP
Premier Pakistanu Imran Khan poinformował, że armia jego kraju przygotowuje się do reakcji na ewentualną agresję ze strony wojsk Indii.

Premier Imran Khan zagroził, że "da Delhi nauczkę". Zapewnił również, że do końca będzie walczył z wszelkimi naruszeniami ze strony Indii w regionie Kaszmiru.

Mocne słowa szefa Pakistańskiego rządu to reakcja na zmianę statusu Kaszmiru. Khan powiedział, że armia jego kraju przygotowuje się do reakcji na przewidywaną agresję Indii.

- Armia Pakistanu posiada wiarygodne informacje, że (Indie) planują zrobić sobie w pakistańskim Kaszmirze. Są gotowe i udzielą konkretnej odpowiedzi - powiedział.

- Zdecydowaliśmy, że jeśli Indie dopuszczą się jakiegokolwiek rodzaju naruszeń, będziemy walczyć do końca - dodał premier podczas wizyty w Muzaffarabadzie, stolicy pakistańskiego Kaszmiru.

- Nadszedł czas, aby dać wam lekcję - mówił.

Indie odebrały kontrolowanej przez siebie części Kaszmiru autonomię zagwarantowaną artykułem 370 konstytucji. To najpoważniejszy krok polityczny w regionie od prawie siedemdziesięciu lat. Pakistan zapowiedział wykorzystanie "wszystkich możliwych opcji", by przeciwdziałać "nielegalnemu" ruchowi Indii.

Dekret w sprawie usunięcia z konstytucji artykułu 370 wydał wywodzący się z obozu politycznego premiera Narendry Modiego prezydent Ram Nath Kovind. Zdominowany przez Indyjską Partię Ludową parlament przyjął też projekt ustawy dzielącej indyjską część Kaszmiru na dwa regiony, które mają być bezpośrednio zarządzane z Delhi.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA