fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rafał Trzaskowski: Zwycięstwo PiS to będzie koniec samorządów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski omówili listę 21 tez dotyczących propozycje zmian funkcjonowania samorządów.

Podczas spotkania samorządowców zorganizowanym w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej wysypie Ołowianka zaprezentowano listę 21 tez zmian dotyczących funkcjonowania samorządów. 

Przekształcenie Senatu w Izbę Samorządową, likwidację urzędu wojewody oraz decentralizację służby zdrowia postulują samorządowcy, którzy obradowali w Gdańsku.

- 21 tez to są propozycje. Chcemy, żeby to się skończyło przed kampanią wyborczą w sierpniu 21 postulatami, co jest tak bardzo charakterystyczne dla wygrania wolności w Polsce - powiedział w rozmowie z TVN24 prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

- Część z nas stanie przed bardzo dramatyczną decyzją, czy nie pójść na listy wyborcze do Sejmu, czy także do Senatu. Jest to dla nas dość dramatyczna decyzja, bo jesteśmy rok po wyborach bezpośrednich do naszych miast czy gmin, ale sytuacja jest niezwykle dramatyczna. Możemy za rok tego samorządu już nie mieć - dodał.

- My sformułowaliśmy te 21 tez samorządowych, żeby rozmawiać, przecież my nie chcemy nikomu nic narzucać, my chcemy sprawdzić, czy cała opozycja jest w stanie przyjąć to jako swój program, a później - w toku dyskusji i ewentualnie później, jak wygramy wybory - ewentualnych zmian, bo przecież chcemy zaproponować także zmiany ustawowe - komentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Doszliśmy do konstatacji, że jeśli wybory wygrałby PiS, to będzie to początek końca samorządów. Stąd nasza jasna deklaracja, że wszyscy opowiadamy się za tym, aby siły polityczne tworzyły koalicję - dodał.

Źródło: rp.pl/TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA