fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sasin: Bieńkowska w KE reprezentuje chyba tylko Tuska

tv.rp.pl
Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin powiedział w radiowej Jedynce, że „efektem pracy pani Bieńkowskiej jest to, że Komisja Europejska zaproponowała budżet, który nie jest dla Polski korzystny”.

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, powiedział, że propozycja niekorzystnego dla Polski budżetu powstała mimo obecności w Brukseli Elżbiety Bieńkowskiej, polskiego komisarza do spraw rynku wewnętrznego i usług. W rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że w związku z tym, że pani komisarz nie kontaktuje się z polskim rządem, nie wiadomo, jakie jest jej stanowisko w tej sprawie. - Komisarz Bieńkowska zachowuje się trochę, jakby reprezentowała tam samą siebie albo tylko opozycję. Nie utrzymuje szczególnego kontaktu z władzami polskimi - zaznaczył Sasin. - Chyba reprezentuje tylko Donalda Tuska w Komisji Europejskiej - dodał.

Czytaj także: Sasin o strajku nauczycieli: To przejściowa porażka

 

 

Polityk stwierdził także, że Komisja Europejska proponuje budżet, który ma premiować kraje południa i więcej środków ma kierować na problemy związane z uchodźcami. Zaznaczył również, że "jesteśmy w gronie wielu państw, które są z tego budżetu niezadowolone". - Rząd PiS jest zdeterminowany, żeby walczyć o jak najlepszy budżet dla Polski - powiedział Sasin. - Premier Mateusz Morawiecki prowadzi bardzo intensywne rozmowy w Brukseli. Wiemy, że te pierwsze sygnały są obiecujące, że mamy rzeczywiście szanse, żeby tę propozycję wyjściową znacząco poprawić - podkreślił.

Jak stwierdził Jacek Sasin, „woli, żeby negocjacje prowadził ten rząd, rząd, który dba o polski interes, a nie opozycja, która w bardzo wielu sprawach polski interes odpuszcza". Poruszył tu między innymi sprawę produktów gorszej jakości niż w innych krajach Unii Europejskiej, które trafiają do polskiego konsumenta. - Znacząca część eurodeputowanych PO i PSL głosowała przeciwko jednakowej jakości produktów w całej UE - powiedział. 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA