fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Jaki: Zaproponowane nauczycielom pieniądze to nie mała pensja

tv.rp.pl
- Propozycja, która jest na stole jest ciekawa. Nauczyciele zarabiają za mało. Jest dużo miejsc i okoliczności, w których można rozmawiać - powiedział Patryk Jaki w RMF FM. - Zaproponowane pieniądze: 8 tysięcy 100 złotych to nie jest mała pensja - dodał.

Ustawa 447 zobowiązuje Departament Stanu do składania raportów o działaniach niektórych państw wobec mienia pożydowskiego, w tym w szczególności przekazywania tego mienia lub odpowiedniej rekompensaty "na cele potrzebujących ocalonych z Holokaustu lub na inne cele". 

Czytaj także: Patryk Jaki: Przestrzegałem was, warszawiacy

 

 

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki został zapytany w RMF FM o to, czy Polska powinna się stosować do zaleceń ustawy 447. - Jeśli ktoś myśli, że będziemy płacić, czy oddawać jakieś mienie bezspadkowe organizacjom żydowskim to chcę powiedzieć - po moim trupie. Beze mnie w polityce. Dość tego - powiedział w RMF FM wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki i dodał, że „musimy twardo bronić wizerunku Polski na świecie”.

Patryk Jaki odniósł się również do protestu nauczycieli, mówiąc, że „martwi się, co pozostanie po tym strajku”. - I tu są takie dwa obszary mojej troski. Pierwsza troska to jest o wizerunek w ogóle nauczyciela, bo ja się boję i chciałbym, żeby tak nie było, żeby po tym strajku wizerunek nauczyciela był związany z tymi przebierankami za różne zwierzęta, bądź tymi piosenkami, które są niestety podobne do repertuaru KOD Kapeli - powiedział. - Propozycja, która jest na stole jest ciekawa. Nauczyciele zarabiają za mało. Jest dużo miejsc i okoliczności, w których można rozmawiać - zaznaczył. - Zaproponowane pieniądze: 8 tysięcy 100 złotych to nie jest mała pensja - dodał. 

Patryk Jaki, pytany o ewentualną ekstradycję Marka Felenty, powiedział, że „w polskim więzieniu nic nie grozi”. - Jak tu trafi, będziemy pilnowali, żeby nic mu się nie stało - podkreślił. Gdy został zapytany o to, czy Marek Falenta powinien skorzystać z prawa łaski, zaznaczył, że "gdyby to od niego zależało, to nie".

 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA