fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: PiS z przewagą pozwalającą na odrzucenie weta

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
50,2 proc poparcia uzyskało Prawo i Sprawiedliwość w sondażu przeprowadzonym przez pracownię Estymator dla dorzeczy.pl. Portal podkreśla, że do najwyższe poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego w historii tych badań.

PiS poprawił swój wynik w stosunku do poprzedniego sondażu o 1,5 pkt proc. Największy wzrost poparcia zanotowała jednak druga w sondażu Platforma Obywatelska. Na PO zagłosowałoby 22,9 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2,3 pkt. proc.

Najwięcej (-2,1 pkt. proc.) stracił Kukiz'15, który mimo to osiągnął trzeci wynik w sondażu - 7,3 proc. Na kolejnym miejscu uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ugrupowanie Włodzimierza Czarzastego, które w dwóch opublikowanych w tym tygodniu sondażach okazywało się trzecią siłą w polskiej polityce, w sondażu Estymatora straciło 0,9 pkt. proc. poparcia i legitymuje się wynikiem 5,9 proc.

Oprócz PiS, PO, Kukiza'15 i SLD próg wyborczy przekroczyłoby także Polskie Stronnictwo Ludowe (5,2 proc.). Poza parlamentem według sondażu znalazłyby się: Nowoczesna (4,1 proc.), partia Razem (3,0 proc.) i Wolność (0,8 proc.).

Portal dorzeczy.pl, który opublikował wyniki sondażu, zaznacza, że wynik PiS oznaczałby, że partia ta mogłaby liczyć w Sejmie na 284 miejsc. Ta większość pozwoliłaby partii Jarosława Kaczyńskiego na odrzucenie ewentualnego prezydenckiego weta.

Źródło: rp.pl/ dorzeczy.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA