fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Donald Tusk tłumaczy swój wpis o Polsce

PAP/EPA
W Brukseli dziennikarze zapytali Donalda Tuska o jego wpis na Twitterze, w którym skrytykował działania Prawa i Sprawiedliwości.

W niedzielę Donald Tusk napisał na swoim prywatnym koncie na Twitterze: "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie".

Tusk mówił wczoraj w Brukseli, że Unia Europejska nastawiona jest na ataki hybrydowe oraz dezinformację. Zdaniem szefa Rady Europejskiej unia musi być świadoma zagrożeń.

Konferencja odbyła się w związku z kończącym się szczytem Partnerstwa Wschodniego. Dziennikarze pytali Tuska o rosyjskiej wpływy w Unii Europejskiej.

Na pytanie o swój wpis na Twitterze, w którym porównał działania Prawa i Sprawiedliwości do polityki Kremla, były premier odpowiedział cytując słowa deklaracji ze szczytu. 

Tusk powiedział, że uczestnicy szczytu zobowiązali się wzmacniać demokrację, praworządność, prawa człowieka i wolności podstawowe.

- Powinniśmy być bardzo, bardzo ostrożni, czujni i szczerzy: jeśli chcemy chronić samych siebie, jeśli chcemy pomagać naszym partnerom z Partnerstwa Wschodniego, powinniśmy po pierwsze być świadomi zagrożeń wewnątrz Unii Europejskiej i dlatego starałem się również zaalarmować moich rodaków - mówił Tusk.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA