Polityka

Nowa partia Gowina. Padają nazwiska

PAP/Tytus Żmijewski
Jarosław Gowin jutro ma ogłosić utworzenie nowej partii. Pojawiają się pierwsze nazwiska osób, które mają dołączyć do wicepremiera.

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział we wtorek, że "wkrótce rzeczywiście koalicja rządowa się poszerzy". "Mam na myśli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne środowiska. Polska Razem zamierza wraz ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częścią obozu Zjednoczonej Prawicy" - zapowiedział Gowin.

Z informacji Agencji Informacyjnej Polska Press wynika, że Gowin jutro ogłosi utworzenie nowej partii. 

Do Gowina dołączyć ma dotychczasowy wiceprezes partii Wolność Robert Anacki, działacze Stowarzyszenia "Republikanie" oraz kilku samorządowców Platformy Obywatelskiej - informuje "Polska The Times".

Niepotwierdzone, ale bardzo prawdopodobne są doniesienia o przyłączeniu się również Magdaleny Błeńskiej i Zbigniewa Gryglasa. O możliwości dołączenia do partii Jarosława Gowina przez Zbigniewa Gryglasa mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru.  "Zdziwiony bym był, gdyby dołączył do PiS-u, bo przecież Gowin to jest PiS" - stwierdził Petru.

Nowa formacja Jarosława Gowina ma być efektem fuzji pomiędzy jego dotychczasową partią - Polską Razem a Stowarzyszeniem "Republikanie". Partię uzupełni kilkunastu działaczy partii Wolność.

Więcej: "Polska The Times"

Źródło: Polska The Times

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL