fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż TNS Polska: Niemal połowa Polaków nie popiera działań opozycji

Grzegorz Schetyna przed gmachem Sejmu
PAP/ Jakub Kamiński
47 procent badanych nie popiera działań Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w ostatnich dniach - wynika z sondażu TNS Polska dla Polskiego Radia.

TNS Polska na zlecenie Polskiego Radia zapytało Polaków o to, czy popierają działania polityków PO i Nowoczesnej w ostatnich dniach. Chodzi o protest prowadzony przez opozycję na sali plenarnej parlamentu. Jest on pokłosiem piątkowego posiedzenia, podczas którego posłowie opozycji zablokowali mównicę sejmową, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Obrady zostały wznowione przez marszałka Kuchcińskiego na Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. 

47 procent respondentów na pytanie sondażowe odpowiedziało, że nie popiera działań posłów PO i Nowoczesnej w ostatnich dniach - 28 procent zdecydowanie nie popiera, a 19 procent raczej nie popiera.

Zdecydowane poparcie (odpowiedź: zdecydowanie tak) wyraziło tylko 12 procent badanych. 14 procent odpowiedziało, że raczej popiera działania opozycji.

Z kolei na pytanie o to, czy czują się rzetelnie informowani przed media o sytuacji w Polsce, 62 procent badanych odpowiedziało, że tak (45 procent raczej tak, 17 procent zdecydowanie tak). 27 procent nie czuje, że dostaje od mediów rzetelne informacje - 18 procent raczej nie, a 9 procent zdecydowanie nie.

Sondaż przeprowadzono 19 i 20 grudnia na grupie tysiąca osób z całej Polski.

Więcej w Polskim Radiu.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA