fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kwaśniewski o degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka: Tchórzliwy rewanżyzm

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Degradacja obu generałów powinna się spotkać ze sprzeciwem byłych opozycjonistów, bo lepiej być internowanym przez generałów, niż przez szeregowców - stwierdził były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Kwaśniewski, gość "Faktów z zagranicy", uznał plany Antoniego Macierewicza zdegradowania generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego za bezprawne, gdyż nie ma on żadnego umocowania do takich działań, bo generałów mianuje prezydent.

Były prezydent stwierdził też, że jest to "tchórzliwy rewanżyzm", gdyż obydwaj generałowie już nie żyją, a ich zony są zbyt wiekowe i schorowane, by "bronić dobrego imienia mężów".

Pomysłowi zdegradowania generałów powinni się sprzeciwić byli opozycjoniści, bo "lepiej jest być internowanym przez generała, niż przez szeregowca" - ocenił były prezydent.

Zdaniem Kwaśniewskiego, stan wojenny był wygodny dla ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ronalda Reagana, bo "oddalił widmo interwencji wojsk radzieckich" i dzięki temu uchronił amerykańskiego prezydenta przed koniecznością  podjęcia niewygodnych decyzji.

Więcej - TVN24.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA