fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wnuczka rotmistrza Pileckiego przeciwko wykorzystywaniu wizerunku dziadka

Witold Pilecki w 1948 roku został skazany w procesie pokazowym na karę śmierci. Wyrok wykonano. Zwłoki rotmistrza pochowano potajemnie na warszawskich Powązkach
IPN
Wnuczka rotmistrza Witolda Pileckiego, Beata Pilecka-Różycka wystosowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się wykorzystywaniu wizerunku jej dziadka przez "środowiska polityczne i narodowe".

Beata Pilecka-Różycka pisze w swoim oświadczeniu, że "środowiska polityczne i narodowe" wykorzystują wizerunek jej dziadka do "własnych", partykularnych interesów". 

Różycka-Pilecka przypomina, że Witold Pilecki służył Polsce wolnej od nienawiści, podziałów i uprzedzeń, nie wykluczał nikogo ze względu na światopogląd czy wyznanie. 

"Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i człowieka" - pisze.

Wnuczka rotmistrza podkreśla, że jej szczególny sprzeciw obudziły marsze w Toruniu i w Łodzi, organizowane przez ONR i Młodzież Wszechpolską w rocznicę zamordowania jej dziadka, a więc w czasie szczególnie trudnym dla jego rodziny.

"Proszę wszystkich Patriotów: zapoznajcie się z życiorysem i raportami Witolda. Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa!… Patriota chce DOBRA dla kraju, nacjonalista chce kraju dla siebie… " - kończy Beata Pilecka-Różycka swoje oświadczenie. 

Oświadczenie Beaty Pileckiej-Różyckiej opublikował na swoim profilu na Facebooku Komitet Obrony Demokracji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA