fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Referendum - jeśli PiS zacznie zbierać haki

Ryszard Petru
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Monika Olejnik zapytała lidera partii .Nowoczesna o pomysł prezydenta Lecha Wałęsy, aby zebrać podpisy pod projektem referendum w sprawie skrócenia kadencji parlamentu i ogłoszenia nowych wyborów.
Ryszard Petru odpowiedział, że jego zdaniem Kaczyński straci poparcie w wyniku „wewnętrznego fermentu w PiS”. Wskazał Jarosława Gowina jako człowieka, który może porzucić PiS. - Co on na to wszystko? On sugerował nam wszystkim, że ten PiS to jest taki centrowy i spokojny. Przyzna pani, że trudno znaleźć cokolwiek tu spokojnego i centrowego – mówił. Jego zdaniem PiS „skończy jak AWS” z pięcioprocentowym poparciem i ze skompromitowanymi politykami.
 
- Będzie pan zbierał podpisy pod referendum? – zapytała dziennikarka. – Poczekajmy jeszcze. Jeżeli to pójdzie dalej i pod płaszczykiem ustawy antyterrorystycznej zaproponowane zostaną rozwiązania, które mają inwigilować w pełni Internet, (…) to wtedy nie będzie innego wyjścia, niż poprosić naród o pomoc, bo to jest zupełna aberracja – odpowiedział Petru.
 

 

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA