fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ping-pong z Urbanem

Fotorzepa/Danuta Matloch
Bernard Margueritte to nietypowy Francuz. Nie dlatego, że zakochał się w Polce i ożenił z nią, bo to samo zrobiło wielu cudzoziemców.

Nakładem Wydawnictwa Neriton ukazała się książka wieloletniego korespondenta w Polsce prasy francuskiej z jego artykułami i drobiazgowym opisem życia zawodowego i prywatnego w naszym kraju.

„Bliżej Polski” to obszerna publikacja (736 stron) podzielona na 14 rozdziałów chronologiczno-tematycznych, od spotkania z Polską i pracy korespondenta zagranicznego w kraju komunistycznym, poprzez wizytę gen. Charlesa de Gaulle w Polsce, kryzys z 1968 r., okres rządów Wiesława Gomułki, epokę Edwarda Gierka, rolę Kościoła, rewolucję Jana Pawła II, „Solidarność” po sylwetki słynnych Polaków i okres po 1989 r. Wzruszające wątki osobiste autor zawarł w rozdziale o przeobrażeniach Zalesia Górnego, gdzie mieszka od 1977 r. z rodziną.

Bernard — piszę po imieniu, bo znamy się od kilkudziesięciu lat — postanowił zostać w naszym kraju z wielu powodów (dziewczyna, ludzie, Mazury, góry, gołąbki teściowej) i podjął mozolną naukę języka polskiego. Dziś mówi płynnie choć z...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA