Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.10.2020 18:23 Publikacja: 09.10.2020 18:00
Foto: AdobeStock
Ta zmiana to doskonała okazja, by powołać w Polsce rzecznika praw cyfrowych. Nasze życie w coraz większym stopniu toczy się w cyberświecie, a pandemia tylko przyspieszyła ten proces. Gdy popularność zyskują praca zdalna, zakupy przez internet, oglądanie filmów na VOD zamiast w kinie, a osoby starsze w obawie przed zakażeniem uczestniczą we mszy świętej przez YouTube'a, rośnie ryzyko z tym związane. Jednym z najpoważniejszych problemów – zwracali na niego uwagę bohaterowie głośnego dokumentu „The social dilemma" – jest asymetria. Technologiczni giganci mają o nas ogromną wiedzę, my o nich wiemy zaś niewiele. Morze danych to najcenniejszy dziś zasób w cyberprzestrzeni, a największe zyski notują firmy, które uczą się na tych danych zarabiać. O prawie do prywatności można zapomnieć w systemie nazwanym kapitalizmem nadzoru. Nasze życie zaś coraz bardziej zależy od algorytmów, których mechanizmów działania nie znamy i nie rozumiemy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Masowa turystyka wyklinana przez jednych, dla innych jest błogosławieństwem. Porozmawiajmy zatem także o korzyśc...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Dzisiaj polityk nie może przyznać się do błędów, a jeśli już, to tylko po to, żeby ogłosić, iż od tego momentu r...
Prezydent elekt jeszcze nic nie zdziałał, a ja już mam wobec niego dług wdzięczności. Dzięki niemu moje życie st...
Krzysztof Bosak: „Witamy na pokładzie w ekipie, która się nie szczypie, tylko walczy z poprawnością polityczną i...
Zło nie jest i nigdy nie było atrybutem ras czy narodowości. To immanentna część ludzkiej natury. Walczmy więc z...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas